آبادان و خرمشهر ظرفیت ویژه گردشگری آبی نوروز هستند – یور دیزاین

رئیس اداره میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر گفت: با نزدیک شدن به نوروز، آبادان و خرمشهر با ظرفیت های غنی در حوزه گردشگری آبی خود را مهیای میزبانی از میهمانان و گردشگران نوروزی کرده اند
سجاد پاک گهر ضمن اشاره به اینکه استان خوزستان دارای رودهای متعدد و فراوان از جمله کارون، اروند، بهمنشیر و کانال دستکند عضدی (به طول چهار کیلومتر و ارتباط دهنده رودهای کارون و اروند) است، افزود: این رودها از یک سو به عنوان رودها و شاخه های اصلی آب های منطقه و از سوی دیگر رودهایی که به نوعی از رشته کوه های زاگرس سرچشمه و در انتها به رودخانه اروند منتهی می شوند، به عنوان ظرفیت های ویژه از منظر گردشگری آبی در منطقه آزاد اروند (شهرهای آبادان و خرمشهر ) مهیا شده اند. 

اهمیت موضوع گردشگری آبی در ایام نوروز چنان حائز اهمیت است که در آخرین جلسات ستاد خدمات سفر نوروزی شهرهای آبادان و خرمشهر، تمامی دستگاه های اجرایی تأثیرگذار در این حوزه به دستور رئیس ستاد ملزم به اجرای وظایف و تمهیدات ویژه در راستای ارتقای بیشتر گردشگری آبی منطقه در ایام نوروز شدند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

رئیس اداره میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر گفت: با نزدیک شدن به نوروز، آبادان و خرمشهر با ظرفیت های غنی در حوزه گردشگری آبی خود را مهیای میزبانی از میهمانان و گردشگران نوروزی کرده اند.

این ظرفیت سبب شده تا قایق ها، لنج ها و کشتی های گردشگری ویژه ای در کنار اسکله های مورد نظر در منطقه برای استفاده گردشگران فراهم شود. 

رئیس اداره میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر در ادامه از ایجاد تمهیداتی برای استقرار جت اسکی در منطقه در ایام نوروز ۹۷ خبر داد و گفت: در زمان حاضر در حال آماده سازی زیرساخت های لازم برای این موضوع هستیم که تا نوروز آماده می شود. 

باتوجه به استقبال میهمانان نوروزی از شهرهای آبادان و خرمشهر (منطقه آزاد اروند) در ایام نوروز، هرساله جمع کثیری از این گردشگران از ظرفیت های آبی منطقه استفاده می کنند. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *